An Example on - -
Solved Examples
Attempt following question by selecting a choice to answer.
f
Holly bought 11 bananas at a cost of $6.60. What is the unit rate?BBB  fff
A.  f$0.58/banana
B.  f$0.77/banana
C.  f$0.67/banana
D.  f$0.60/banana

ff