An Example on - -
Solved Examples
Attempt following question by selecting a choice to answer.
B
Holly bought 11 bananas at a cost of $6.60. What is the unit rate?BBB  BBB
A.  B$0.58/banana
B.  B$0.77/banana
C.  B$0.67/banana
D.  B$0.60/banana

BB