An Example on - -
Solved Examples
Attempt following question by selecting a choice to answer.
c
Holly bought 11 bananas at a cost of $6.60. What is the unit rate?eeee cccc
A.  c$0.58/banana
B.  c$0.77/banana
C.  c$0.67/banana
D.  c$0.60/banana

cc