An Example on - -
Solved Examples
Attempt following question by selecting a choice to answer.
D
Holly bought 11 bananas at a cost of $6.60. What is the unit rate?e    D
A.  D$0.58/banana
B.  D$0.77/banana
C.  D$0.67/banana
D.  D$0.60/banana


D