An Example on - -
Solved Examples
Attempt following question by selecting a choice to answer.
f
Nathan bought 18 pineapples for $63. What would be the cost of each pineapple?
BBBB ffff
A.  f$3.50
B.  f$3.75
C.  f$4.50
D.  f$4.75

ff