Topic: Rupees and Paise  >>  Multiplying amounts of money.

Note:To view question in detailed, click on "View Details"

Raju bought 3 shirts that cost Rs 40 each and 2 pens that cost Rs 9.50 each. How much did he spend in all?View Details
Sony bought 2 coconuts that cost Rs 7.50 each and 7 oranges that cost Rs 4 each from the market. Find the total amount she needs to pay.
View Details
Translate :