An Example on - -
Solved Examples
Attempt following question by selecting a choice to answer.
B
Kiara bought 11 apricots for $88. What would be the cost of each apricot?
DDDD BBBB
A.  B$7.75
B.  B$8
C.  B$8.50
D.  B$8.75

BB