An Example on - -
Solved Examples
Attempt following question by selecting a choice to answer.
D
Walter bought 13 oranges for $91. What would be the cost of each orange?
B    D
A.  D$5.0
B.  D$7
C.  D$7.50
D.  D$6.75


D