An Example on - -
Solved Examples
Attempt following question by selecting a choice to answer.
B
Walter bought 13 oranges for $91. What would be the cost of each orange?
DDD  BBB
A.  B$5.0
B.  B$7
C.  B$7.50
D.  B$6.75

BB