An Example on - -
Solved Examples
Attempt following question by selecting a choice to answer.
f
Dennis bought 15 apples for $75. What would be the cost of each apple?
ee   ff
A.  f$5
B.  f$5.75
C.  f$4.50
D.  f$4.75


f