An Example on - -
Solved Examples
Attempt following question by selecting a choice to answer.
B
Dennis bought 15 apples for $75. What would be the cost of each apple?
eeee BBBB
A.  B$5
B.  D$5.75
C.  D$4.50
D.  D$4.75


D