An Example on - -
Solved Examples
Attempt following question by selecting a choice to answer.
e
Dennis bought 15 apples for $75. What would be the cost of each apple?
DDDD eeee
A.  e$5
B.  e$5.75
C.  e$4.50
D.  e$4.75

ee